pilnas Dažnų Klausimų sąrašas

Ar Individuali Veikla yra juridinis asmuo?

Juridinis ar fizinis asmuo, bet tai... verslas!

Ar Individuali Veikla yra juridinis asmuo ar fizinis asmuo?

#shorts Ar Individuali Veikla yra juridinis asmuo? – statusas atskleidžiamas video filmuke
NE,
Individuali veikla yra verslo forma,
kuri neturi juridinio asmens statuso!
Individuali Veikla nėra juridinis asmuo.
Individuali Veikla yra fizinis asmuo.

Video Paaiškinime dėl Juridinio Statuso Panaudotos Skaidrės

Aiškinamojo filmuko – Ar Individuali Veikla yra Juridinis Asmuo – skaidrės Aiškinamojo filmuko – Ar Individuali Veikla yra Juridinis Asmuo – skaidrės

Individualios Veiklos Juridinis Statusas pagal Teisės Aktus

Šis išaiškinmas ar individuali veikla yra juridinis asmuo yra vienas iš daugelio bendrųjų klausimų video #shorts filmukų, kurie talpinami Youtube kanale – @IndividualiVeiklaLT. Trumpais aiškinamaisiais filmukais galimas vaizdus klausimo išaiškinimas.

Kokia Individualios Veiklos Juridinio Statuso Praktinė reikšmė

Juridiniams asmenims už verslo įsipareigojimus atsakomybė taikoma tik įmonės turtui (t. y. turtui, kuriuo juridiniai asmenys vienaip ar kitaip disponuoja). Tuo tarpu individuali veikla, būdama teisine forma fiziniu asmeniu, už verslo įsipareigojimus atsako visu fizinio asmens, vykdančio individuali veiklą turtu. Būtent dėl šios ypatybės, individualios veiklos vykdytojas, visuomet rizikuoja labiau, nei asmuo įsteigęs juridinį asmenį (pavyzdžiui UAB, ar MB), nes pastarasis rizikuoja tik tiek, kiek tėra įnešęs į savo įkurtąjį juridinį asmenį (turtu arba pinigais). Štai todėl individualios veiklos vykdytojas savo įsipareigojimus klientams turi labai labai rimtai pasverti.


Dažnų Klausimų sąrašas, šia ir panašia tematika yra patalpintas dažnų klausimų polapyje, šiame polapyje greta bendrųjų klausimų apie individualią veiklą, atrasite ir tam tikros srities klausimus, tokius kurie susiję su PVM mokėjimu, tapimu PVM mokėtoju, ilgalaikio turto apskaita, mokesčių dydžiais bei mokesčių mokėjimu. Į klausimus pateikiami trumpi tačiau konkretūs atsakymai, stengiantis nenaudoti buhalterinės kalbos terminų. Tad – geriau žinoti negu vargti!