Individualios Veiklos Registravimas

Pradžioje, visuomet yra reikalavimas... užsiregistruoti!

Kaip registruoti Individualią Veiklą

Verslo idėja, paslaugų ar prekių reikalingumas bei naudingumas apsvarstomas dar prieš individualios veiklos registravimą, tai yra nuosavo verslo pradžių pradžia. Prasmingas palaukimas juk svarbiau už beprasmį lėkimą nežinia kur. Tačiau, jeigu jau apmąstyta pradėti, geriau veikti nedvejojant, nesiblaškant: mintis ir ryžtas tebūna verslo varomosios jėgos.

Šiame polapyje pateikiama informacija kokie yra formalumai pradedant bei užregistruojant individualią veiklą: kaip registruoti individualią veiklą pagal pažymą arba pagal verslo liudijimą, pasirinktinai. Abu individualios veiklos vykdymo variantai turi subtilių skirtumų, tačiau kiekvienas gali būti pats tinkamiausias išsirinktinai verslo rūšiai ar konkrečiam verslui, turinčiam tam tikrų savitumų. Sprendimas yra verslininko prerogatyva.

Tikėtina, kad apsvarstėte ir kitas verslo formas, tačiau iš kitų verslo organizavimo formų, dėl tam tikrų privalumų, pasirinkote būtent individualią veiklą. Prieš rinkdamiesi vieną iš dviejų individualios veiklos formų, tinkamai pasverkite vienos bei kitos individualios veiklos formos privalumus bei trūkumus (žr. individualios veiklos palyginimas); taip pat patartina žinoti individualios veiklos teisinį reglamentavimą, bei verslo mokestines prievoles. Informaciją kaip vesti buhalterinę apskaitą rasite polapyje: individualios veiklos buhalterinė apskaita.

Dvi alternatyvios individualios veiklos vykdymo formos

Labai verslininkiškas požiūris yra žiūrint į tam tikrą dalyką pasvarstyti: ar jis vienintelis, bei nepakartojams, ar, visgi, jam yra kažkokia alternatyva. Tai štai individuali veikla turi dvi alternatyvas. Tad verslininkas turi galimybę rinktis vieną iš dviejų galimų individualios veiklos variantų:

Nežiūrint kai kurių subtilių skirtumų tiek individuali veikla pagal pažymą, tiek individuali veikla pagal verslo liudijimą yra, išties, viena kitai realios alternatyvos. Tačiau pasirinkus vieną iš jų, bei jau užregistravus Valstybinėje Mokesčių Inspekcijoje, pasikeisti į kitą galimybės nėra. Norint pasikeisti jau užregistruotą vieną individualios veiklos variantą į kitą, alternatyvų, reikia individualią veiklą registruoti iš naujo.

Individualios Veiklos pagal Pažymą Registravimas

Individualips veiklos pagal pažymą registracija – greičiausia registraciją iš visų verslo formų apskritai. Registruojant Individidualią Veiklą pagal Pažymą, užpildoma forma REG812 ir užpildyta forma pateikiama Valstybinei Mokesčių Inspekcijai. Tik tiek tos registracijos formalumų!

Patogiausia formą REG812 pildyti internete, prisijungus prie Mano VMI srities, pačioje VMI.lt svetainėje.

Individuali Veikla yra laikoma registruota nuo formos REG812 pateikimo arba užpildymo internete dienos. Registravus individualią veiklą išduodama individualios veiklos pažyma, kurią galima atsisiųsti iš VMI svetainės tiek atsispausdinimui tiek pateikimui PDF formatu pagal poreikį. Individualios veiklos pažymoje norodomi: individualios veiklos vykdytojo vardas ir pavardė, bei individualios veiklos pažymos numeris; ekonominės veiklos rūšiės kodas ir pavadinimas pagal EVRK klasifikatorių; data, nuo kurios yra vykdoma individuali veikla. Individualios veiklos pažymos numeris yra svarbus rekvizitas, kadangi, išrašant tiek sąskaitas faktūras, tiek PVM sąskaitas faktūras, individualios veiklos vykdytojas laukelyje, kur papratai įmonės nurodo įmonės registravimo kodą, nurodoindividualios veiklos pažymos numerį.

INDIVIDUALIOS VEIKLOS VYKDYMO PAŽYMA Individualios Veiklos Pažyma

Individualios Veiklos pagal Verslo Liudijimą Registravimas

DEMESIO. Prieš registruodami šią individualios veiklos formą apsispręskite, kuriam laikotarpiui ketinate išsiimti verslo liudijimą, taip pat ar ketinate įdarbinti kitus šeimos narius, savo planuojamame versle!

Registruojant Individidualią Veiklą pagal Verslo Liudijimą internetu, per Mano VMI sistemą (patogiausias būdas), užpildomas Verslo Liudijimo Prašymas ir pateikiamas Valstybinei Mokesčių Inspekcijai. Pagal VMI patvirtintą tvarką verslo liudijimas išduodamas ne per ilgesnį kaip 4 (keturių) dienų laikotarpį.

PAŽYMĖTINA. Verslo vykdymo laikotarpį galima rinktis ne ilgesnį kaip iki vienerių metų ir ne trumpesnį kaip viena diena. Taigi, pavyzdžiui prekybai, kažkurioje vienadienėje mugėje, verslo liudijimą galima išsiimti tik vienai dienai.